Počet ručitelů se odvíjel od výše zapůjčené částky, ale také od výše příjmu žadatele. Byl-li malý, že by eventuálně nepokryl celou částku vypočítanou spořitelnou, byli třeba i dva ručitelé, někdy i tři. Součet jejich postižitelné mzdy pak musel dát dohromady sumu, kterou by měli platit oni, tedy v případě, že dlužník nebyl schopen svému závazku dostát. Tak se banka kryla a v podstatě měla nulové ztráty. Navíc případný soud dokázal většinou dluh vymoci.
Krom ručitelů bylo tedy nutno doložit i doklad o výši příjmů. Tedy nejen žadatel, ale každý ručitel zvlášť. Což bylo jistě hlavně pro ně, kteří nic nechtěli, velmi stresující. Proto vznikaly dohody, ty mně já tobě, a většinou to vše končilo špatně. Ne tedy jen tím, že byla půjčka zamítnuta z různých jiných důvodů, ale někdy také tím, že se kamarádi pohádali a už spolu nikdy nepromluvili.
Tyto věci dnes naprosto odpadají, tedy jak kde a jak kdy. Záleží to hodně na tom, jak která banka či instituce k půjčce přistupuje a jak moc o klienta stojí. Bohužel velká většina, pokud nemáte adekvátní příjem a zástup ručitelů, vám dá jasně najevo, že vás není o co oškubat, a tak nemáte šanci.
Ne všechno je však tak špatné, a ne všichni postupují stejně. Jsou zde také firmy, které se snaží naopak klientům vyjít vstříc, třebaže jejich příjmy nejsou někde v horních příčkách žebříčku výplat. Proto existuje něco, co nazýváme hypotéka bez doložení příjmu. Pozor, nemyslete si, že je to hypotéka pro každého bezdomovce a toho co je líný pracovat. To rozhodně ne. Pokud nemá žadatel žádný příjem, ani se čím zaručit, nikdo mu nikdy a nikde na tomto světě nepůjčí. To by už ani nebyla půjčka, ale dar. A nikdo takový asi neexistuje.
Výše zmíněnou hypotéku můžete klidně získat i vy, stačí se jen s firmou kontaktovat. Během dne vám zavolá jejich pracovník a vyloží vám jejich podmínky. Pokud je splníte, máte peníze do jednoho dne od podpisu smlouvy.