Zdravotně postižení, vážně nemocní, osamělí. Skupina lidí (ale i zvířat), která potřebuje pomoc od nás zdravých. Od těch co jim k výdělku nepřekáží žádný handicap. Proto je úplně správně, že jsou organizace, které se této problematice věnují.
Jde o nevýdělečné charitativní společnosti, které jsou v České republice monitorovány Informačním centrem neziskových organizací. Jejich hlavním příjmem je vlastní charitativní činnost, sbírky apod. U nás je to například „Dobrý anděl“, „Kapka naděje“, „Nadace Paraple“. Naše společnost ovšem myslí i na naše čtyřnohé miláčky. Těm se věnuje například „Šance zvířatům“. Výborným konceptem jsou „Kočičí kavárny“. Zajdete si na kávičku s dortíkem a kolem nohy se Vám lísá roztomilá kočička. Některé jsou stálými „zaměstnanci“ kavárny, ale může Vám na klín skočit kočička k adopci. Zisk jde částečně na podporu útulků a opuštěných kočiček.
Každá organizace má své zaměření, což je užitečné, protože se pohybuje v oblasti, která její klienty trápí. Rozumí legislativě, problematice, má kontakty a spolupracuje s lidmi, kteří o daném problému vědí hodně a věnují se mu. Díky tomu se vybrané finance použijí efektivně a skončí na správném místě.
Některé tyto organizace podporují i známé osobnosti. Pak je možné využít zábavného pořadu v televizi, uspořádat ples, sportovní utkání nebo koncert a využít hezký kulturní či sportovní zážitek k dobrému účelu. Nejenom známé osobnosti, ale všichni ostatní mohou díky tomu dobrovolně přispět na zlepšení života těch, kteří to potřebují.
Není úplně nejvhodnější vyčkávat s kasičkou u vchodu obchodního centra a vyhlížet své přispěvatele jako supi. Mělo by se dbát na to, aby příspěvek byl dobrovolný, každý by měl mít možnost se rozhodnout svobodně. Zároveň bychom si ale měli uvědomit, co je důležité k životu a že základem je na prvním místě zdraví. Proto bychom my, co ho máme, měli na ty, co takové štěstí neměli, myslet.